תכנית נחשון בהנדסאים

היא תכנית לטיפוח ולפיתוח נוער מוכשר וערכי ליצירת פוטנציאל לעתודה מובילה למדינת ישראל. התכנית מתבצעת במסגרת כיתות ייעודיות – כיתות נחשון – בבתי ספר תיכון מובילים בישראל. התכנית שמה דגש על טיפוח ופיתוח היכולות השונות והמגוונות של התלמידים ועל בניית יכולות הנעה עצמית למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום בכל תלמיד, לצד פיתוח מודעות חברתית ומחויבות עמוקה לסביבה, לקהילה ולמדינה, והכשרה מקצועית רוחבית מעולה מבוססת מדע, כבסיס השכלתי וחשיבתי רחב.

התכנית היא פרי שיתוף פעולה של מערכת הביטחון ומערכת החינוך. כפי שמערכת הביטחון נהנית מפרות מערכת החינוך, כך במקרה זה מערכת הביטחון תורמת את ניסיונה וקשריה שנלמדו וקיימים במסגרת בניית ההכשרה של תכנית העילית הצבאית – אקדמית תלפיות לטובת העצמת מערכת החינוך, באמצעות הכשרה והעצמה של מחנכים ושל תפישות חינוך והכשרה. במיוחד יש להדגיש ששיתוף פעולה זה הוא תשתיתי משום שהוא מתמקד בהעצמת בתי הספר ולא בהחלפתם.

תפישת החינוך וההכשרה בכיתות נחשון מבוססת ומושרית מתפישת ההכשרה המוכחת של תכנית תלפיות. ככזאת, התכנית מתמקדת בבניית המעגל השלם של היכולות, הכישורים וההשכלה של כל תלמיד, ומבוססת על עבודה תמידית על שלושה בסיסי הכוח הבונים את המעגל השלם הזה – מקצועי, אישי-חברתי וערכי.

דמות הבוגר של תכנית נחשון מגדירה את מה שהתכנית מכוונת אליו ברמה האישית של כל תלמיד. דמות זו מוגדרת עפ"י מטרות החינוך הממלכתי במדינת ישראל תוך התמקדות ביעדי תכנית נחשון – פיתוח וטיפוח פוטנציאל לעתודה מובילה למדינת ישראל:

בעל פוטנציאל מעולה למצוינות מקצועית במגוון כיווני התפתחות,

המגובה ביכולות אישיות ותובנות חברתיות על-מנת להיות פרט תורם ומוביל בעם, במדינה ובחברה,

נסמך על בסיס ערכי מוצק, ומחויב לקיומה ולקידומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית מתקדמת.

שתפו את המידע

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שינוי גודל גופנים